Okuliści Optycy 

Dowiedz się więcej o ochronie narządu wzroku!
Z nami dowiesz się wszystkiego o dalekowzroczności!

Facebook  Bądź zawsze na bieżąco! Rzuć okiem na nasz Fanpage

Dowiedz się więcej na temat dalekowzroczności

 

Zobacz podstawowe informacje na temat dalekowzroczności!

Dalekowzroczności to jedna z najczęstszych wad wzroku. Jeśli masz nadwzroczność, to bez problemu widzisz napisy na billboardach, jednak czytanie książek jest niemałym wyzwaniem. Dlaczego tak się dzieje? W dalekowzroczności promienie świetlne skupiają się za siatkówką, dlatego przedmioty znajdujące się blisko są niewidoczne. Jakie są inne objawy nadwzroczności? Bóle głowy, łzawienie oczu, a w przypadku naprawdę dużej wady może pojawić się problem z obuocznym widzeniem. Zobacz jak sobie poradzić z wadą wzroku!

 

Sposoby leczenia nadwzroczności

Najprostszym sposobem jest korygowanie wady, dzięki noszeniu okularów lub soczewek. Jeśli wada jest ustabilizowana, można zdecydować się na zabieg laserowej korekcji wzroku. Zabieg można wykonać jedynie u osób dorosłych, ponieważ oczy dzieci i nastolatków stale rosną, a wada ulega zmianie.

Wiedziałeś, że nadwzroczność może występować u dzieci?

Wykrycie wady jest niezwykle ważne, ponieważ może znacznie utrudniać naukę. Jeśli widzisz, że dziecko się krzywi, gdy chce rysować lub niechętnie bierze się za czytane, może to oznaczać dalekowzroczność. Lepiej szybko udać się do okulisty, ponieważ nieleczona wada może przerodzić się w całkowitą niechęć do nauki i długotrwałe bóle głowy.

 

Dowiedz się więcej na temat astygmatyzmu! Sprawdź nasz poradnik

Laserowa korekcja wzroku, co warto wiedzieć przed zabiegiem

Zespół suchego oka – objawy i leczenie

 

Rzuć okiem na komentarze czytelników portalu Okuliści Optycy!

Wraz z wiekiem znacznie pogorszył mi się wzrok. Przestałam widzieć ostro rzeczy, które znajdywały się w niewielkiej odległości. Okulista powiedział, że to nadwzroczności i od tamtej pory nosiłam okulary. Za namową znajomej zdecydowałam się na korekcję wzroku. Jestem bardzo zadowolona! Widzę naprawdę świetnie i to bez okularów. Polecam wszystkim, którzy się jeszcze nie zdecydowali.

Ewelina Stanisławowska [Bydgoszcz]

Zobacz nasze inne wpisy i dowiedz się wszystkiego na temat wad wzroku

Copyright © 2020 Okuliści Optycy
Pobieranie i powielanie treści ze strony zabronione przez autorów


Serwis powstał we wsparciu Adrianny Czajkowskiej

Strona główna serwisu
| Mapa serwisu | Kontakt z zespołem